Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

[...] autor doskonale wszystko dopracował [...] – recenzja powieści „W kajdankach namiętności”

28 sierpnia 2013

Kolejna, bardzo dobra recenzja powieści „W kajdankach namiętności”. Polecamy „odwiedzenie” linka:

[...] Powieść zmusza do refleksji na temat złożoności relacji damsko-męskich, w tym zdrady, seksu i miłości. Na przykładzie Justyny, autor pokazuje, że zdrada przynosi więcej strat niż zysków. Teraz krzywdziła zarówno Karola, jak i Bartka, wobec którego, gdyby spojrzeć z boku, zachowywała się jak pospolita prostytutka. Bo kim jest kobieta, która po akcie miłosnym od razu zbiera swoje rzeczy i niemal natychmiast bez słowa opuszcza zdezorientowanego kochanka?

Spodobał mi się tytuł, będący zabawną grą słów. Piotr Kołodziejczak zamienił zwrot „w kajdanach namiętności”, na „w kajdankach namiętności”, który miał nawiązywać do zbrodni. Nie spodobało mi się natomiast to, że autor zamieścił w powieści fragmenty innych swoich utworów. Nie wiem, czy był to rodzaj autopromocji czy próba zachęcenia czytelnika do przeczytania pozostałych jego książek. Mnie to trochę zniechęciło i zaczęłam zastanawiać się, czy tak robi zawsze. Zabrakło mi także jakiś mocniejszych opisów z miejsc zbrodni, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Na szczęście to jedyne mankamenty tej powieści. [...]

http://literaturomania.blogspot.com/2013/08/w-kajdankach-namietnosci-udany-krymina.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu