Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

Jak sobie radzić z suchą skórą naszych rąk

28 lutego 2011

Pani Krystyna poprosiła mnie (prośbę umieściła w komentarzach) o przepis na krem łagodzący dolegliwości związane ze skórą suchą, a nawet atopową. Pisałem o tym w tekście „Moja słabość do kosmetyków”. Pomyślałem sobie, że taki przepis może się jeszcze komuś przyda, więc podaję go poniżej:

krem z masłem kakaowym
pół łyżki białego wosku
dwie łyżki masła kakaowego
cztery łyżki oleju awokado.

Powyższe składniki należy umieścić w szklanym naczyniu i przez kilka, kilkanaście sekund podgrzać aż do momentu, gdy całość uzyska płynną konsystencję. Wszystko dokładnie wymieszać, a potem przelać do małego sterylnego słoiczka, najlepiej kosmetycznego. Masa schładza się w sposób naturalny, tj. po prostu stygnie, i gotowe. ;)

Teraz możemy skutecznie pielęgnować suchą skórę naszych rąk.
Dłonie najlepiej jest smarować na noc grubą warstwą. Dobrze jest je obandażować.

Chciałbym jeszcze dodać, że krem z masłem kakaowym naprawdę dobrze się rozsmarowuje. Wprawdzie początkowo wydaje się dosyć tłusty, ale po chwili zaczyna się wchłaniać i przynosi ulgę. Jeśli będziemy go stosować w miarę regularnie, to utrzymamy naskórek w dobrym stanie, powstałe w wyniku nadmiernej suchości ranki znikną, a skóra będzie elastyczna.

Pani Krystyna prosiła mnie też o radę, gdzie zdobyć niezbędne składniki do uzyskania naszego kremu. Wiele lat temu musiałem nieźle się natrudzić, aby to wszystko zgromadzić. Dzisiaj mamy inne czasy i chyba taki problem nie istnieje. Z tego, co wiem wosk, masło kakaowe i olej awokado można swobodnie kupić w wielu sklepach internetowych, mających w swojej ofercie surowce naturalne (np. www.kosmetykanaturalna.pl).

Chętnie odpowiem na kolejne pytania. ;)

Piotr Kołodziejczak

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu