Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

„[...] jestem bardzo ciekawa nowego pomysłu na książkę Piotra Kołodziejczaka i oczywiście samego wykonania również”

7 marca 2014

Fragment tekstu podsumowującego twórczość Piotra Kołodziejczaka:

Po przeczytaniu wszystkich powieści autora można wysnuć wniosek, iż cechą charakterystyczną jego twórczości jest budowa fabuły w oparciu o jakiś konkretny problem, dotykający stricte relacji między kobietą i mężczyzną. Kołodziejczak skupia się w dużej mierze na problemie, który chce wyłożyć, niż na oprawie językowej, co jestem w stanie poniekąd zrozumieć. Po określeniu problemu buduje całą kanwę fabularną wraz z delikatnymi wątkami pobocznymi, które ją urozmaicają. W jego książkach znajdziecie również przekrój przez różne osobowości, ukazujące czasami w dość humorystyczny sposób komplikacje uczuciowe występujące w różnego rodzaju związkach. W niemalże wszystkich utworach pisarza motyw stosunków pomiędzy kobietą i mężczyzną jest tematem przewodnim i z tego też względu radziłabym robić sobie przerwy pomiędzy czytaniem jego kolejnych książek. Przeczytanie od czasu do czasu (w przerwie pomiędzy innymi lekturami), krótkiej powieści obyczajowej w wykonaniu Piotra Kołodziejczaka nie spowoduje uczucia znudzenia i przesytu. Nie można bowiem przecież cały czas obracać się w jednym obszarze, gdyż grozi to poważnym kryzysem czytelniczym [...]

Przyznam, że jestem bardzo ciekawa nowego pomysłu na książkę Piotra Kołodziejczaka i oczywiście samego wykonania również. Proszę tylko autora i wydawnictwo o dobrego grafika, który stworzy konkurencyjną okładkę dla tego utworu.

Tytułem podsumowania, uważam, że wszystko zależy do odpowiedniego nastawienia czytelniczego. Jeśli do powieści Piotra Kołodziejczaka podejdziecie z wielkimi wymaganiami w postaci wspaniałych opisów, rozbudowanych portretów psychologicznych i wielowątkowej fabuły, z pewnością się zawiedziecie. Jednak jeśli będziecie oczekiwać niezobowiązującej lektury, stanowiącej niejako swoisty przerywnik pomiędzy bardziej absorbującymi lekturami, utwory te powinny was zadowolić.

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/03/quo-vadis-piotrze-koodziejczaku.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu