Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

Nagrodzona recenzja!

17 maja 2012

Drodzy czytelnicy!

Zgodnie z obietnicą publikujemy recenzję nagrodzoną w naszym konkursie poświęconym powieści „Wschody do nieba” Piotra Kołodziejczaka. Przypominamy, że jego laureatem został Pan Grzegorz z Lublina. Oto recenzja:

„Wschody do nieba” Piotra Kołodziejczaka to książka dla każdego. Równie dobrze może ją przeczytać dorastający nastolatek, człowiek w średnim wieku czy starzejąca się już babcia czy dziadek. Książka porusza tematykę związaną z czasami szkolnymi, a głównym wątkiem jest miłość. Miłość, która jak zwykle jest dosyć przewrotna, bo nie jest to taka sielanka, jakby się nam mogło wydawać, oglądając np. romantyczny film. Na tle komunistycznej Polski budzi się uczucie między jednym z uczniów a jego nauczycielką. Oprócz tego autor chcę nam ukazać codzienne życie dorastającej, uczącej się młodzieży w latach siedemdziesiątych XX wieku. Po przeczytaniu tej książki w czytelniku budzą się wspomnienia, zaczynamy wracać do przeszłości. Przypominamy sobie naszą młodość, nasze problemy i różnego rodzaju wspomnienia związane z naszymi czasami szkolnymi. Pierwsze miłości, zawody miłosne, pierwsze próby buntów, wchodzenia w dorosłość. To wszystko pozwala nam wrócić do tego, co było kiedyś. Wtedy możemy zadać sobie pytanie czy tak bardzo różniliśmy się od licznych bohaterów książki, a może któryś z nich przypomina nam właśnie naszą osobę z przeszłości. Ta książka pozwala na wspomnienia, chwilkę zadumy nad tym, co było, co jest i co będzie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu