Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

„Powieść tak mi się spodobała, że nie omieszkam zapoznać się w niedługim czasie z pozostałymi utworami pisarza”

20 stycznia 2014

Zapraszamy do lektury recenzji powieści „W kajdankach namiętności”:

Tym razem zdecydowałam się przeczytać powieść z gatunku kryminał miłosny. Z twórczością Piotra Kołodziejczaka zetknęłam się po raz pierwszy. Sięgnęłam po tą właśnie książkę, ponieważ zachęcił mnie opis z tyłu i intrygująca okładka.

Akcja książki jest osadzona w pewnym miasteczku w Polsce. Autor przedstawia historię dwóch kobiet – przyjaciółek i ich rodzin. Obie próbują
“dojść do ładu” ze swoim życiem. Justyna tkwi w nieudanym związku małżeńskim i znajduje sobie młodego kochanka – Bartka. W tym samym czasie, w dzielnicy w której znajduje się mieszkanie amanta Justyny, zaczynają ginąć osoby zabite przy pomocy młotka. Często wracając od kochanka nasza bohaterka spotyka tajemniczego mężczyznę z plecakiem. Wyraz jego oczu przeraża ją. Czy to on jest bezwzględnym mordercą? Kobieta obawia się, że może stać się kolejną ofiarą. Najbardziej podejrzane jest jednak to, że każda z tych zabitych osób miała styczność z naszą główną bohaterką przed śmiercią. Śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw prowadzi inspektor Kolski. Zdrada, zazdrość i zemsta doprowadzają do tragicznego końca…

Książka porusza problemy dnia codziennego. Fabuła jest uatrakcyjniona o wątek kryminalny i dlatego dość szybko się czyta. Bohaterowie główni jak i drugoplanowi nietuzinkowi. Skomplikowana, nieprzewidywalna fabuła, niektóre wydarzenia zaskakujące. Akcja wartka. Do końca nie wiadomo kto jest mordercą. Podejrzanych jest wielu. Zakończenie nagłe i wstrząsające. Książka skierowana do szerokiej grupy odbiorców. Powieść tak mi się spodobała, że nie omieszkam zapoznać się w niedługim czasie z pozostałymi utworami pisarza.

Piotr Kołodziejczak (ur. 1957) – ukończył wydziału filozofii, pisarz, dziennikarz, tłumacz, kompozytor polskiej muzyki rozrywkowej i miłośnik tenisa. Do tej pory napisał kilka powieści obyczajowych.

http://hugekultura.blogspot.com/2014/01/w-kajdanach-namietnosci-piotr.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu