Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

[...] zakończenie jest zaskakujące i logiczne – fragment recenzji powieści „W kajdankach namiętności”

16 września 2013

[...] „W kajdankach namiętności” jest połączeniem powieści kryminalnej z rozbudowanymi wątkami miłosnymi oraz szczyptą humoru (także czarnego). Książkę czyta się szybko, dzięki lekkości języka oraz intrygującej fabule. Dużym plusem są świetnie zarysowane portrety psychologiczne postaci, dzięki czemu możemy poznać motywy, jakimi kierują się w życiu. Autor skupia się głównie na Justynie, która zdradza męża w myśl zasady oko za oko; Irenie, która została zdradzona, gdy była w ciąży i namówiła Justynę do skoku w bok w ramach zemsty na niewiernym mężu oraz inspektorze Kolskim, który zakochuje się w prostytutce. Jest jeszcze dozorca Leon, który przypomina Stanisława Anioła z serialu „Alternatywy 4″. Niczym bohater Barei, przez 40 lat skrzętnie notuje informacje na temat mieszkańców w swoim pamiętniku. Niestety pisownia pozostawia wiele do życzenia i może przyprawić o ból głowy. A także lokatorka Felicja, która w latach 50. była obiecującą sportsmenką, jednak wypadek autokarowy przekreślił jej karierę.

Powieść zmusza do refleksji na temat złożoności relacji damsko-męskich, w tym zdrady, seksu i miłości. Na przykładzie Justyny, autor pokazuje, że zdrada przynosi więcej strat niż zysków. Teraz krzywdziła zarówno Karola, jak i Bartka, wobec którego, gdyby spojrzeć z boku, zachowywała się jak pospolita prostytutka. Bo kim jest kobieta, która po akcie miłosnym od razu zbiera swoje rzeczy i niemal natychmiast bez słowa opuszcza zdezorientowanego kochanka? [...]

http://literaturomania.blogspot.com/2013/08/w-kajdankach-namietnosci-udany-krymina.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu