Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

Nowe zdjęcia w Galerii, recenzja Christie i „Okruchów zwierciadła”

12 stycznia 2011

20.01.2011

W „Galerii” zamieściliśmy kilka zdjęć naszego ulubionego pisarza.

__________________________________________________________________

Na dobrą literaturę zawsze jest czas. Co poleca bohater naszej strony?

„Okruchy zwierciadła”

„Jest taka książka godna uwagi. Może nie ma w niej akcji mrożącej krew w żyłach, ale moim zdaniem zasługuje na miano wartościowej. Mam na myśli „Okruchy zwierciadła”. Autorką jest Marina Tarkowska, siostra Andrieja, wybitnego twórcy światowej kinematografii, którego filmy zdobywały nagrody na festiwalu w Cannes, w Wenecji i wielu innych. Był też laureatem nagrody Viscontiego. „Zwierciadło” czy „Andriej Rublow” to prawdziwe perełki kina. Ale wracając do samej lektury… Jest o tyle ciekawa, że Tarkowskiego pokazuje od strony prywatnej. A przecież była to postać nietuzinkowa. Dowiadujemy się, jak rodziła się filmowa pasja, poznajemy też historię jego miłości. Przy okazji autorka przybliża nam barwną postać Arsienija Tarkowskiego, swojego i Andrieja ojca. Arsienij był uznanym poetą w Rosji, lecz niedocenionym w Polsce. Przyznam, że z czystej ciekawości sam chętnie bliżej zapoznam się z jego twórczością, a potem podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami.”

_________________________________________________________________

Poprosiliśmy autora, by od czasu do czasu przysyłał nam kilka słów od siebie – refleksje o współczesnej sztuce, literaturze i muzyce. Pan Piotr spełnił prośbę :)

„Sekretne zapiski Agaty Christie”

Kto przeczytał choćby jedną książkę Agaty Christie ten wie, że nikt przed nią, ani po niej nie pisał lepszych kryminałów. Niewiarygodne intrygi i nie mniej zaskakujące rozwiązania. Moje ulubione książki Agaty Christie to „Spotkanie w Bagdadzie”, „Świadek oskarżenia” i „Kurtyna”. Ale „królowa kryminału” napisała ich tyle, że na dobrą sprawę powinienem jeszcze kilka pozycji dorzucić. Polecam „Sekretne zapiski Agaty Christie”, bo to książka wyjątkowa, w której John Curran zgromadził prywatne zapiski pisarki. Dzięki temu jej dorobek pokazany jest w zupełnie innym świetle. Wertując tę fascynującą lekturę momentami sami czujemy się jak detektywi. Bardzo ciekawa książka, a ponadto zawiera dwa dotąd nie publikowane opowiadania.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu