Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

Blog o książkach Piotra Kołodziejczaka

31 października 2011

Pod adresem www.mojulubionypisarz.blog.onet.pl znajdziemy blog poświęcony powieściom Piotra Kołodziejczaka. Poniżej publikujemy ostatni wpis:

Miałam pisać o książkach Piotra Kołodziejczaka, poświęconych m. in. rzeczywistości współczesnych kobiet. Otóż za każdym razem, kiedy sięgam do ogólnopolskich portali informacyjnych (Onet, WP, Interia, o2) zastanawiam się, co tak naprawdę interesuje współczesne kobiety? Bo jeśli na naszą płeć mamy spojrzeć z punktu widzenia męskiego, to my – kobiety – jesteśmy całkowicie pozbawiane niezwykłości. Nagie, półnagie, w bieliźnie lub bez, opowiadające o każdych szczegółach z życia intymnego; walczące między sobą i z mężczyznami, czasami do bólu próżne. Ile prawdy o nas w takim obrazie? Nic, a nic!

Nie piszę tu o tym, co znajdziemy w pisemkach dla nastolatek, gdzie jedynym dominującym kolorem jest różowy – kolor szminki, „którą koniecznie musimy mieć, żeby zdobyć każdego chłopaka”. Dzisiejsza kobieta, mądra i dojrzała, jest zupełnie inna. Zobaczcie, ilu z nas udało się w życiu coś osiągnąć. Mamy wykształcenie, świetną pracę, genialnie wyglądamy, opiekujemy się rodzinnym domem, mężem i dziećmi. A to nie jest proste. I dlatego warte docenienia. Z całą pewnością takie kobiety docenia autor „Kobiety niespodzianki”, który nie odziera nas z tajemnicy, tylko tworzy wokół kobiety magiczną zmysłową otoczkę. Nie każdy pisarz dziś to potrafi.

http://mojulubionypisarz.blog.onet.pl/

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu