Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

„Gandalf” pisze…

30 marca 2011

Recenzje powieści „Bo wiesz…” opublikowane na stronie internetowej www.gandalf.com.pl:

„Lustrzane odbicie poprzedniej książki autora. Jeśli w poprzedniej – Puść już mnie to mężczyzna był tym złym, to tu kobieta okłamuje, zdradza, doprowadza małżeństwo do upadku. Fajna kreacja męskiej postaci. Janek to inteligentny, wykształcony, wrażliwy mężczyzna, który potrafi wybaczać… To książka o życiu…” (dori)

„W „Bo wiesz”tym złym człowiekiem jest kobieta. Zazwyczaj w literaturze kobiecej jest odwrotnie, ale ile można o tym samym czytać. O takim mężczyźnie delikatnym i po-prostu kochającym można pomarzyć i wyruszyć w świat na jego poszukiwania.” (tamara)

„Historia Janka i Grażyny różni się od schematów literatury kobiecej. Bo potworem w „Bo wiesz ” … jest kobieta. Janek to wartościowy, porządny człowiek. Stara sie jak może, ale jej wciąż mało. Jak w bajce o Rybaku i rybce Aleksandra Puszkina. Chciwe kobiety chwilowo osiągają swój cel, ale koniec jest zawsze ten sam. Zostają same.” (delfina)

„”Bo wiesz…” to interesująca, bezpretensjonalna powieść o życiu i damsko-męskich relacjach. Kołodziejczakowi udało się w niej uchwycić to, co często staje się przyczyną rozpadu związków i małżeństw. Chodzi o dyskretne różnice w postrzeganiu świata, bo przecież na te same sprawy kobiety i mężczyźni patrzą często zupełnie inaczej. Lektura sprawia satysfakcję, bo mogą wynieść z niej coś interesującego i panowie i panie. Bez wątpienia Piotr Kołodziejczak to autor obdarzony talentem do snucia opowieści i tą przedziwną intuicją, która pozwala mężczyźnie zajrzeć do duszy i serca kobiety.” (karolina_bibliofilka)

http://www.gandalf.com.pl/b/bo-wiesz/

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu