Piotr Kołodziejczak - pisarz i kompozytor

"Piszę o kobietach, bo lubię przebywać z kobietami. To one fascynują mnie, inspirują i olśniewają. Dlatego piszę o nich książki. Ale moje powieści są adresowane również do mężczyzn, bo chcę, żeby mężczyźni wiedzieli, co tracą, kiedy nie potrafią rozmawiać z kobietami oraz wsłuchać się w to, co mówią."

Recenzja z blogu „Ogród książek Mad”.

21 lipca 2011

Zapraszamy do lektury recenzji zamieszczonej na blogu „Ogród książek Mad”. Tekst znajduje się pod adresem: Link

Czy jedna młoda kobieta może przewrócić do góry nogami życie idealnej rodziny? Ależ tak !!!

Oto typowa rodzina. Andrzej i Magda są od trzydziestu lat idealnym małżeństwem. Razem nigdy się nie nudzą, dzielą się ze sobą swoimi radościami i troskami dnia codziennego. Andrzej pracuje jako kierownik w jednym z działów telewizji. Zarabia całkiem nieźle. Magda pracuje na stanowisku adiunkta w jednym z instytutów naukowych. Poznali się na początku lat osiemdziesiątych w Międzyzdrojach. Po paru tygodniach znajomości postanowili się pobrać. Ich decyzję przyspieszył fakt iż Magda spodziewała się dziecka. Na świat przyszła Basia, parę lat później urodził się Romek. Rodzina lubi spędzać wspólnie czas. Rodzice dbają o to by pociechy wspólnie z nimi jedli posiłki i rozmawiali. Basia akurat skończyła studia i jest na etapie poszukiwania pracy. Jej pierwsze doświadczenia nie są miłe. Firma w której znalazła pracę po miesiącu została rozwiązana, a jej szefowie zwiali z całą gotówką za granicę. Romek jest kończy liceum. Jest typowym, zbuntowanym, aroganckim nastolatkiem, lubiącym spędzać czas przy komputerze. Pewnego dnia do biura Andrzeja przychodzi pewna młoda kobieta o imieniu Marta. Kim jest i czego oczekuje od redaktora nie będę zdradzać, bo musiałabym opowiedzieć całość. Kobieta „niespodzianka” zmienia życie Andrzeja. Nagle zaczyna dłużej pracować, ukrywa się gdy rozmawia przez telefon i otrzymuje tajemnicze sms-y. Nie da się ukryć, że coś się z nim dzieje. Zauważa to nie tylko Magda, ale i dzieci. Do tego Basia widzi go jak jedzie w samochodzie z młodą kobietą. Jak zakończy się cała historia, co przyniesie przyszłość tej rodzinie, przeczytajcie w najnowszej powieści Piotra Kołodziejczaka – „Kobieta niespodzianka”.

Książka bardzo mi się podobała. Przedstawia typową polską rodzinę. Dzieci pochowane w swoich pokojach, zajęte sobą. Zbuntowany nastolatek z typowymi dla tego wieku odzywkami. Kochający się rodzice i Ta trzecia. Przedstawione postacie są autentyczne i rzeczywiste. Wszystko to powoduje, że czytelnik wręcz uczestniczy w życiu rodziny. Autor opisuje w bardzo fajny sposób, jak jedna osoba potrafi zmienić życie nawet najbardziej poukładanej rodziny. Udowadnia nam, że zawsze musimy być przygotowani na niespodzianki jakie szykuje nam życie. Bardzo fajne i zaskakujące zakończenie.

Powieść czyta się bardzo szybko, lektura na jeden wieczór. Napisana prostym, przystępnym językiem. Książkę polecam zarówno kobietą jak i mężczyzną. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać literaturę pana Piotra Kołodziejczaka. Zachęcona lekturą „Kobiety niespodzianki” , która jest szóstą powieścią autora z przyjemnością sięgnę po inne jego książki. Zachęciły mnie do tego również fragmenty powieści „Bo wiesz…”, „Puść już mnie”, „Nie rób mi tego”, „Klępy śpią” i „Wschody do nieba” zamieszczone na końcu czytanej książki. Za możliwość przeczytania „Kobiety niespodzianki” dziękuję portalowi nakanapie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kolodziejczak.info
Wykonanie strony: HRAST - usługi dla e-biznesu